Yabancı Kaynaklı Hackerlar Trump / Biden Kampanyalarını Hedefliyor!!!

Google araştırmacılarının Perşembe günü yaptığı açıklamada, Trump Kampanyaları ve Demokrat rakip Joe Biden için Kampanya yapan personellerinin yakın zamanda yabancı hackerlar tarafından hedef alındığını söyledi.

Google’ın tehdit analizi şefi Shane Huntley’den bir tweet, internet devinin Biden kampanyasını Çin’den “kimlik avı” çabaları ve İran’dan Trump kampanyası konusunda uyardığını söyledi.

“Uzlaşma belirtisi yok. Kullanıcılara govt saldırı uyarımızı gönderdik ve yasa uygulayıcılardan bahsettik,” diye yazdı Huntley.

Olaylar yine de, 2016 yılında Hillary Clinton’un kampanyasını ve yetkililerin Rusya’dan yönlendirildiğini söylediği geniş kapsamlı bir etki operasyonunu içeren yıkıcı bir veri ihlalinin tekrarlanmasından korkuyor.

Atlantik Konseyi Dijital Adli Tıp Araştırmaları Laboratuvarı direktörü Graham Brookie, “Bu, tıpkı 2016’da gördüğümüz gibi siber etkin potansiyel operasyonlarının önemli bir açıklaması” dedi.

Brookie, açıklamanın “potansiyel etki operasyonları için siber özellikli bir ön imleç olduğunu, özellikle kampanyalar için gerekli bir hatırlatma olduğunu” söyledi.0 Huntley, olayların, kullanıcıları doğrulamak için iki faktörlü kimlik doğrulama da dahil olmak üzere güvenlik önlemleri alma kampanyalarına bir hatırlatma olması gerektiğini söyledi.

Ayrıca Google’ın ABD başkanlık ve kongre kampanyalarına ücretsiz fiziksel güvenlik anahtarı donanımı ve diğer yardımlar sunduğunu belirtti.0 Microsoft geçen yıl, İran devlet destekli bir siber operasyon tarafından en az bir başkanlık kampanyasının hedef alındığı konusunda uyardı. Raporlar, çabanın bir Trump kampanya personelini hedef aldığını söyledi.

Microsoft “Fosfor” olarak adlandırılan bir grup, ABD’li yetkilileri, küresel siyaseti kapsayan gazetecileri, o ülke dışında yaşayan önde gelen İranlıları ve bir başkanlık kampanyasını içeren hedeflerin e-posta hesaplarını belirlemeye çalıştı.

Facebook, Google, Microsoft ve Twitter güvenlik ekipleri geçen yıl seçim tehditleri konusunda işbirliğini görüşmek üzere FBI, anayurt güvenliği ve istihbarat yetkilileri ile bir araya geldi.

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!