FBI Mobil Bankacılık Saldırılarında Artış Bekliyor !!!


FBI, mobil bankacılık uygulamalarının kullanıcılarına, giderek yaygınlaşan siber suçların ana temelinde yer alan bankacılık uygulamalarındaki oltalama saldırılarının dahada artmaya başlaması riski altında olabilecekleri konusunda bir uyarı yaptı. Büronun İnternet Suç Şikayet Merkezi (IC3) kamu hizmeti duyurusu, sanayi rakamlarının geçen yıl Amerikalıların dörtte üçünden fazlasının (% 75) mobil bankacılık kullandığını ve kullanımın yıl başından bu yana% 50 arttığını iddia etti. “Şehir, eyalet ve yerel yönetimler sosyal mesafeyi teşvik eden veya zorunlu kılan Amerikalılar, mobil bankacılığı fiziksel olarak ziyaret edilen şube yerlerine alternatif olarak kullanmaya daha istekli hale geldi” diye devam etti.

FBI, siber aktörlerin, uygulama tabanlı bankacılık Truva Atları ve sahte bankacılık uygulamaları da dahil olmak üzere çeşitli teknikler kullanarak yeni mobil bankacılık müşterilerinden yararlanmaya çalışmasını bekliyor.” Bankacılık Truva Atları genellikle oyunlar veya haber okuyucuları gibi yasal görünen uygulamaların içine gizlenir. Bankacılık uygulamalarını ziyaret edene kadar kullanıcının cihazında gizli kalırlar; bu noktada harekete geçerler, genellikle girişleri toplamak ve bankanın arka uç sahtekarlık taramasını kandırmak için bir yer paylaşımı kullanırlar. Diğer varyasyonlar bankacılık uygulamaları olarak gözükür ve doğrudan giriş ve kişisel verileri kurbandan alır. Digital Shadows’ın tehdit araştırmacısı Kacey Clark, sahte bankacılık uygulamalarının diğer kötü amaçlı amaçlar için de kullanılabileceğini savundu.


“Bankacılık Truva Atları, kullanıcının telefonuna, özellikle de casus yazılımlara kötü amaçlı yazılım yüklemek için kullanılabilir” dedi. “Bir aygıta yüklendikten sonra, hedef aygıtın kamerası ve mikrofonu, kısa mesajlar, parolalar, kişi listeleri, depolanan veya yazılan ödeme kartı bilgileri ve coğrafi konum gibi hassas bilgiler de dahil olmak üzere kurbanın aygıtındaki her şeye yönetilirken ve erişirken casus yazılımlar fark edilmeden arka planda kalabilir diyerek durumun tehlikesine işaret edildi.” Lookout’ta güvenlik çözümleri direktörü Chris Hazelton, mobil kimlik avının sıklıkla kullanıcıları bu uygulamaları sahte web sitelerinden indirmeleri için kandırmak veya doğrudan girişleri çalmak için kullanıldığını ekledi.

Lookout kullanıcılarının% 46’sının son üç ay içinde, 2019’un ortalarındaki% 33’ten bir mobil kimlik avı saldırısıyla karşılaştığını iddia etti. Hazelton, “Hemen hemen tüm kullanıcılar telefonlarını fiziksel tehditlerden korumak için bir dava kullanıyor, ancak akıllı telefonlarının dijital tarafını da kötü amaçlı uygulamalardan korumak için korumalılar.” “Verilerini ve kimliklerini korumak için mobil güvenlik yazılımı da kurmalılar. Birçok hizmetin kullanımı ücretsizdir ve daha fazla koruma için kolayca yükseltilebilir. ”

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!