Ele Geçirilen Verilerinizin Dark Web Üzerindeki Değerini Öğrenin!!!


COVID-19 salgınının başlangıcından bu yana, siber suçlular krizden yararlanmak için karmaşık hack teknikleri kullanıyorlar. Darknet forumlarından birkaç yeni siber güvenlik dolandırıcılığı ve kötü amaçlı etkinlik kaynaklanıyor. Gizlilik İşleri’nden yakın zamanda yapılan bir araştırmaya göre, çalınan kullanıcıların kredi kartı bilgileri, çevrimiçi bankacılık bilgileri ve sosyal medya oturumları gibi kişisel bilgileri, birçok karanlık ağ forumunda gerçekten düşük fiyatlarla satışa sunuluyor.


Soruşturma raporu “Dark Web Price Index 2020” pasaportlar, sürücü belgeleri ve otomatik sigorta kartları gibi sahte belgelerin bu karanlık web forumlarında da bulunduğunu belirtti. Gizlilik İşleri’ndeki araştırmacılar, kullanıcıların hassas verileri, sahte belgeler ve sosyal medya hesaplarıyla ilgili bir dizi ürün ve hizmetin fiyat endeksini öğrenmek için çeşitli karanlık web pazarlarını, forumları ve web sitelerini taradılar.


Araştırmacılara göre, çevrimiçi bankacılık kimlik bilgileri, karanlık web’de ortalama 35 ABD Doları ve ilişkili veri aralığı da dahil olmak üzere kredi kartı ayrıntılarının maliyeti 12 ABD Doları ile 20 ABD doları arasında değişiyor. Sahte veya sahte belgeler 1.500 $ karşılığında alınabilir. PayPal hesap bilgileri en sık listelenen verilerdir ve düşük maliyetlerle elde edilebilir. Buna ek olarak, sahte banknotlar 20 veya 50 mezhepte düzenli olarak mevcuttur. “En sık USD, EUR, GBP, CAD, AUD ile karşılaştık. Bazılarında UV kalem testi garantisi vardır. Kalite olanlar, banknot değerinin yaklaşık% 30’una mal olma eğilimindedir ”dedi.


Dark Web’de birçok pazar yeri olmasına rağmen, dolandırıcılara karşı daha fazla forum mesajı var. Bu, elbette hangisini yapmadığımızı öğrenmek için öğeleri sipariş etmeden doğrulanmış fiyatları elde etmeyi zorlaştırır. Metodolojimiz,Dark Web pazarlarını, forumları ve web sitelerini taramak, bir dizi belirli ürün için ortalama fiyatların bir indeksini oluşturmaktı ”dedi. Satılık Kötü Amaçlı Yazılım ve Kötü Amaçlı Araçlar siber suçlardaki sürekli artışın ana nedeninin, karanlık ağ pazarlarında kötü amaçlı yazılımların ve kötü amaçlı araçların düşük maliyetle bulunmasından kaynaklandığını ortaya koydu.

Çalışma, tehdit aktörlerinin, yeraltı mesaj panoları ve Dark Web pazarı ağları aracılığıyla, ücretsiz olarak 50 $ ‘a kadar şaşırtıcı derecede düşük bir maliyetle kötü amaçlı yazılım ve fidye yazılımı satın alabileceğini ve sahip olabileceğini buldu. Araştırmacılar ayrıca darknet’te satılık çeşitli kötü amaçlı yazılım kategorileri bulduğunu belirttiler. Kötü amaçlı yazılım botları, fidye yazılımı oluşturucuları, veri çalıcıları, Uzaktan Erişim Truva Atları (RAT), bankacılık truva atları ve diğer virüslerin bir listesi, ücretsiz ila maksimum 5.000 ABD Doları arasında bir fiyatla satışta çıktığıde gelen bilgiler arasında.

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Content is protected !!